Životopis-Avril Lavigne

5. září 2008 v 15:44
Avril Ramona Lavigne se narodila 27.září 1984 v malém kandském městečku Napanee! Má mladší sestru Michelle (18) a staršího bratra Mattehewa (23). Už jako malá chodila do kostelního sboru.

Když jí bylo 15 rozhodla se, že chce se svou hudbou prorazit a tak se se svým bratrem vydala do New Yorku. V New Yorku ji oslovil L.A. Reid a nabídl ji smlouvu u Arista Records. A tak začala pracovat na svém debutovém albu, jenomže Reid chtěl z Avril udělat další popovou princezničku, a to se Avril nelíbilo, tak se na něj vykašlala. Pak ale narazila na producenta Cliffa Magnesse a ten ji konečně nechal volnou ruku. A tak vyšlo v roce 2002 její debut Let Go, které se stalo velkým hitem, díky songům jako Complicated, Sk8r Boi, I´m With You, Losing Grip,...Rok nato vyrazila na světové turné Try To Shut Me Up....

V roce 2004 vyšlo její druhé a rockovější album Under My Skin, které proslavili songy Don´t Tell Me, My Happy Ending, Nobody´s Home a He Wasn´t. Pak vyrazila na světové turné Bonez tour a pak Mall Tour.

15 července 2006 se vdala za frontmana kanadské punk-rockové kapely Derycka Whibleyho.

17. dubna 2007 jí vyšlo již třetí album The Best Damn Thing, (které uvítal veleúspěšný singl Girlfriend). S tím přišlo spoustu změn. Na tomto albu se odrazil vliv její zamilovanosti, takže je album narozdíl od těch předchozích plné optimismu a lásky. A taky je hodně růžové. Ovšem i přes ty změny velmi úspěšné.

Kromě toho Avril v roce 2006 dabovala vačici Heater v animovaném filmu Za Plotem (Over The Hedge) a oběvila se ve filmu Fas Food Nation. V roce 2007 se její filmová kariéra vyvíjí ve filmu The Flock po boku Richarda Gera a dostává roli ve filmu Twist of Fate.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama